Komplexní dodávky, montáž a servis
elektrických zařízení pro průmysl,
energetiku a stavebnictví.

Historie, současnost a cíle společnosti

Firma vznikla 1.8.1993 přeměnou divize kontroly kvality Elektromontu Brno s.p. na Elektromont servis Brno, spol. s r.o.. Společníky a zaměstnanci se z původních pracovníků stali všichni, kteří jednak měli dostatek odvahy a zájmu jít do nových neznámých podmínek, a kteří zároveň svými znalostmi a zkušenostmi dávali předpoklad úspěšné činnosti nově vytvořené společnosti.
Kromě lidského potenciálu, základem pro činnost bylo také odkoupení měřicích přístrojů a „know-how“ od bývalého zaměstnavatele. Zejména zakoupením „know-how“ se strategie společnosti výrazně lišila od jiných elektromontážních společností vzniklých z Elektromontu Brno s.p. a naše organizace tím dala jasně najevo, že sází na pevné základy pro dlouhodobou úspěšnou činnost.

Zatímco v roce 1993 se firma soustředila na pro sebe tradiční činnost, to je revize a zkoušky elektrotechnických zařízení, již v roce následujícím dochází k podstatnému rozšíření služeb, mění se jak jejich rozsah, tak obsah. Dochází k postupnému naplňování předmětu podnikání získáním projekce Elektromontu s.p. v Olomouci, poskytováním servisu a prováděním obchodní činnosti firmy a zároveň zvýšení počtu technických a hlavně elektromontážních pracovníků nám umožňuje zajišťovat i větší zakázky komplexně, čímž pokračuje dynamický rozvoj společnosti.

V roce 1996 dochází k přemístění sídla společnosti, tentokráte do části prostor bývalé výrobní divize Elektromontu s.p. na Šámalově 62 v Brně. Zde má firma své administrativní centrum, projekci, obchodní oddělení, sklady. V této době byl už v provozu areál v Třeběticích u Hulína a dokončena byla výstavba našeho dalšího objektu, kontraktačního a ubytovacího střediska v International Business Center Brno, Příkop 8. Zde může být ubytováno až 10 zájemců, a to na velmi slušné úrovni. Společenská a jídelní část je jako stvořená pro významná obchodní jednání, oslavy či přátelská posezení.
V roce 1997 bylo možné konstatovat, že si Elektromont servis Brno, spol. s r.o. vydobyl své pevné místo na trhu mezi ostatními elektromontážními firmami. O tom svědčí mimo jiné skutečnost, že společnost kapitálově vstoupila do KPB INTRA Bučovice, se snahou slibně se rozvíjející výrobu a prodej měřicích VN transformátorů proudu a napětí převést objemově na podstatně vyšší úroveň.
V souvislosti s rozšířením aktivit naší společnosti na Slovensko byla počátkem roku 2006 zřízena organizační složka pod názvem „Elektromont servis Brno, spol. s r.o. organizačná zložka“ se sídlem v Ivance pri Nitre.

Po dosavadním působení společnosti na trhu proto můžeme s trochou hrdosti a sebevědomí prohlásit, že na základě dosažených výsledků rozhodně nepatříme mezi firmy, jejichž existence je ohrožena, naopak doufáme, že jsme na prahu skutečného rozvoje. Tradice, znalosti, zkušenosti, houževnatost, slušnost snad ctí naše pracovníky v očích zákazníků, celou společnost pak pružnost, kvalita  a  solidnost.  Kromě  předpokladů  personálních,  snad  i  naše  technické vybavení a reference, přesvědčí  naše  potenciální  zákazníky, že  jsme to  právě my, u koho  mají  objednat  řešení  svých problémů s elektrozařízením, případně dodávky a montáže nových zařízení a přidat se tak k firmám ŠKODA AUTO, a.s.; Energetika Chropyně, a.s.; EKOL, spol. s r.o. Brno; ELPRING CZ, a.s.; Cement Hranice, a.s.; PRECHEZA, a.s. Přerov; MND Gas Storage, a.s.; Výzkumný Ústav Železniční, a.s.; RWE Gas Storage, spol. s r.o.; Kordárna Velká nad Veličkou, a.s.; BFS Energo, a.s., atd., se kterými kromě jiných dlouhodobě spolupracujeme.

Nechceme být „největší“ elektromontážní firmou v České republice, tedy pokud se počtu pracovníků týče, ale co chceme a čemu podřídíme veškeré naše konání je skutečně být velká firma, měřeno pracovními výsledky jednotlivců a celé společnosti.
Značka Elektromont servis Brno, spol. s r.o. nechť je pro solidní zákazníky zárukou kvality, rychlosti a spolehlivosti, ale přitom za dobrou cenu provedených komplexních elektromontážních dodávek a prací.

Elektromont servis Brno, spol. s r. o.

Šámalova 4520/62b, 615 00 Brno
Certifikát kvality EN ISO 9001 : 2015
tel.: +420 548 134 611
fax.: +420 548 134 610
e-mail: elms@elms.cz